Listopad 2012

Konec stavební sezóny se blíží

20. listopadu 2012 v 16:23 | Luďa
Konec stavební sezóny se blíží. Využijte jedinečné příležitosti pořídit si kovaný plot za akční cenu. Kontaktujte nás a získejte tak nový plot za bezkonkurenční ceny.

Od zatracení po návrat na výsluní: Umělecké kovářství a designové kousky z kovu

4. listopadu 2012 v 22:26 | Miloš Němeček
Přízeň kovářství v průběhu dějin klesala a zase stoupala a dnes se kovářství vrací především ve svých uměleckých formách. Na počátku 20. století se objevila celá řada uměleckých stylů, které výrazně ovlivnily i kovářství, druhá světová válka a hlavně socialismus ale umělecké kovářství výrazně utlumily. Renesance pak přišla v 70. letech, kdy se opět začala cenit ruční práce.
Dnes se opět přikláníme k poctivé ruční práci, k přírodním materiálům, k věcem, na kterých je patrný otisk lidské ruky. Umělecké kovářství je tak na vzestupu. Jednoduché kované ozdoby, police, zahradní stoly, lavice, kované ploty - ať už klasické, nebo moderní jsou stále žádanější.
Kov je dnes spojován s neotřelostí a elegancí, proto se ve velké míře stává součástí interiérů, ať se jedná o kuchyně, obývací pokoje nebo jen doplňky. Současné trendy hovoří jasně - kov kombinujte se dřevem nebo sklem, nebojte se popustit uzdu fantazii, nebojte se kov použít i na netradičních místech.
Dnes umělečtí kováři kladou největší důraz na estetiku výrobku, samozřejmě si ale hlídají i kvalitu. Ta by měla být stěžejní hlavně pro kované výrobky, které budou v exteriérech, jako jsou třeba kované ploty. "Kvalitní kovaný plot totiž upoutá nejen elegancí a estetikou, ale zároveň i dlouho vydrží. Proto využíváme zkušeností a znalostí českých kovářů a naše ploty, brány a branky jsou výsledkem poctivé ruční práce," říká například Miloš Němeček ze společnosti Lamark, která se právě na kované ploty specializuje.

Ptáme se odborníka: Vše o plotech, jejich výběru, stavbě a údržbě

4. listopadu 2012 v 22:13 | Miloš Němeček
Jaký je v současnosti hlavní trend, co se plotů týče?
Co se týče současných tendencí, pozoruji dva hlavní trendy - směřující k estetice a bezúdržbovosti. Například v této době hojně diskutované plastové ploty, odolné proti povětrnostním vlivům, se však vyznačují svým "plastovým" vzhledem, který se dřevu ani kovu nevyrovná. Návrat k tradici a estetickému cítění zaznamenáváme v podobě kovových a kovaných plotů, které mají u nás dlouhou tradici. Jsou stejně jako dříve zmíněné plastové ploty bezúdržbové, odolné a s dlouhou životností, a to díky žárovému zinkování.
Nenašli jste odpověď na to, co vás osobně zajímá? Pak se ptejte v diskuzi pod článkem! My vaše dotazy předáme odborníkům a oni se je pokusí zodpovědět. Budeme jen rádi za váš zájem!
Miloš Němeček pracuje už několik let pro společnost LAMARK, která je největším výrobcem kovaných plotů v Česku. Zajišťuje komplexní služby, počínající návrhem plotů a bran, přes jejich výrobu v moderní výrobě, kde používá vyspělé technologie, až po konečnou dodávku a montáž u zákazníka. LAMARK jako jedna z mála českých firem stále staví na ruční výrobě, používá kvalitní materiály a zaměstnává zkušené české kováře a zámečníky.