Leden 2010

Kovaný plot - jak jsme byli v Jandovicích - část 1.

7. ledna 2010 v 13:11
Dnes jsme začali, stejně jako každý jiný den, nakládkou kovaného plotu a kované brány ve skladu. Jednalo se o průměrný plot se 4 plotovými dílci a na žárovém zinku měl nanesenou ještě černou barvu. Kovaná brána byla samonosná s automatickým pohonem a jentaktak se nám to všechno vešlo na vůz za dodávku.

Tentokrát jsme se vydali na cestu do malé obce Jandovice, vzdálené cca 50 km od našeho skladu. Bylo kolem půl sedmé ráno a venku tma a mráz. S naloženým kovaným plotem a bránou musíme vždy jet pomalu, protože to železo něco váží. Cesta nám nakonec trvala asi necelou hodinu a v Jandovicích jsme ještě chvíli bloudili, než jsme dorazili k místu výměny plotu.

Majitel malého, ale pohledného, rodinného domku nás již vyhlížel z okna a vzápětí nás vřele přivítal i teplým čajem s domácími buchtami. Prý je pekl sám a musím říci, že nám moc chutnaly :-) Domek měl pohledovou stranu do jedné z krátkých ulic Jandovic a kované plotové dílce měly přijít na podezdívku a sloupky ze štípaného betonu. Vše bylo připraveno k zadělání kovaného plotu, a tak jsme se postili do práce. Jeden z nás si připravoval komponenty na bránu a druhý rozměřoval ploty a vrtal díry pro ukotvení kovaného plotu....